Jak Mladý ječmen pomáhá léčit neplodnost?

 

Mezi základní vlastnosti Mladého ječmene patří adaptogenní účinek. To je harmonizující vliv zelených potravin jak na fyzický, tak na psychický stav těla. tím mladý ječmen přispívá k tomu, aby se upravily utlumené či zvýšené hormonální funkce nejen ženských pohlavních orgánů, ale i všech spolupodílejících se systémů - např. štítné žlázy a hypofýzy. V praxi to znamená především pravidelný menstruační cyklus, který je předpokladem i správné funkce ovulace.

Dalším významným účinkem je protizánětlivé působení Mladého ječmene, které napomáhá zlikvidovat záněty adnex, tedy vaječníků a vejcovodů. Stejný účinek se uplatní i u chronických zánětů dělohy a pochvy. Důležité je odstranit nejen tyto záněty, ale všechna zánětlivá ložiska v těle, protože se tak zvýší jeho obranyschopnost a vše začíná fungovat tak, jak by mělo, tedy normálně.

Mohutný antioxidační účinek mladého ječmene chrání vznikající a rostoucí plod před degenerativními změnami a napomáhá tak jeho zdravému vývoji a dozrání. Stejně tak ječmen působí i na děložní sliznici a tím připravuje místo budoucího zahnízdění oplodněného vajíčka. Živiny, které s sebou Mladý ječmen do organismu přináší jsou pak důležitým předpokladem všech předchozích dějů, protože jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a jednotlivých metabolických dějů.

Neméně významný je i očistný účinek Mladého ječmene. Odstranění jedovatých látek z těla nejen znamená mnohdy zásadní předpoklad úspěšného oplodnění vajíčka a následného donošení plodu, ale zároveň chrání i plod samotný před budoucími zdravotními komplikacemi. Je totiž zjištěno, že během vývoje plodu dokáží jedovaté látky a těžké kovy obsažené v těle matky prostupovat přes placentu do vyvíjejícího se plodu. Takže po narození dítěte má sice maminka o 50% těchto látek méně, jenže těch zbývajících 50% se neztratilo. Má je v sobě právě narozené miminko. Proto je nesmírně důležité tyto látky odstranit z těla ještě dříve, než dojde k početí. A to právě zelené potraviny při dlouhodobém a pravidelném užívání velmi dobře umí.

 

Těhotenství, kojení a ZP

 

Zelené potraviny jím už tři roky nepřetržitě. Mám je zařazené v jídelníčku stejně jako jídlo a pití. Stejně jako denně jím pečivo, ovoce, jogurty a piji vodu, čaj, kávu, stejně tak automaticky jím řasu Chlorellu Pyrenoidosu. (nevím kolik přesně, beru si ji po hrstech, ale odhaduji že v průměru 15 denně) a piji džus z mladého ječmene 2-3x denně.

Ve 30 letech jsem otěhotněla. Cítila jsem se výborně, zpočátku mě trápila jen únava a ke konci těhotenství zase pálení žáhy. Obojí téměř okamžitě mizelo po vypití mladého ječmene. Tak jsem si mladého ječmene na začátku a na konci dopřála více. Nejedla jsem žádné jiné potravinové doplňky, ani železo, jód či hořčík (často doporučované a předepisované gynekology).

Byla jsem si jistá, že nepotřebuji nic jiného především proto, že jsem se cítila výborně a miminko v bříšku spokojeně rostlo. Oporou v diskusi s gynekologem mi byl můj manžel (praktický lékař pro dospělé) a hlavně MUDr. Lacina, který má se zelenými potraviny již dlouholeté zkušenosti. Dnes už mám oporu také u svého gynekologa, spokojeného uživatele a doporučovatele mladého ječmene a řasy chlorelly pyrenoidosy.

Mladý Ječmen jsem ocenila také u porodu, který byl sice spontánní a přirozený, ale poměrně dlouhý a náročný. Během celých 28 hodin, co jsem rodila našeho chlapečka, jsem byla schopná jenom pít. Pila jsem mladý ječmen. Odměnou mi byla rychlá rekonvalescence a také dobrá nálada (poporodní blues se nekonalo).

Bertíka jsem kojila bez trablí po celých 18 měsíců. Během kojení jsem neměla potíže, žádný zánět prsu ani chronickou únavu. Bertík dnes pije ječmen spolu s námi a zelené kulů před ním musíme schovávat, snědl by všechny co by našel.

Zelené potraviny můžu jen doporučit nejen maminkám, ale všem co chtějí být zdraví.